Buvau šokiruota, kai supratau lipduko ant vaisiaus prasmę. Visada galvojau, kad tai nesvarbios detalės

Pasidalink su draugais Facebook'e!

Turėtumėte vengti skaičių 3 ir 4

Tikimybė nėra didelė, kad dauguma mūsų vienu ar kitu metu pastebėjome šiuos mažus lipdukus ant vaisių. Be ryškių logotipų, yra ir skaitmeninis PLU kodas (arba „Look-Up Code“ kaina). Pasirodo, vaisių gamintojai ne tik stengiasi reklamuotis, bet ir teikia mums vartotojams svarbią informaciją.

Mes jums visiems papasakosime, kaip suprasti, ką reiškia šie skaičiai ir paslaptys.

Keturių skaitmenų kodas, prasidedantis 3 ar 4

Jei lipduke yra tik keturženklis skaičius, tai reiškia, kad vaisiai (arba daržovės) buvo užauginti naudojant šiuolaikinę žemės ūkio technologiją – įskaitant gausų kiekį trąšų ir pesticidų.

Penkių skaitmenų kodas, prasidedantis nuo 8

Pamatę šį lipduką, vaisius augimo metu buvo genetiškai modifikuotas. Taip, teisingai. Tai GMO maistas, kuris ir toliau kelia tiek daug ginčų. Tyrimai rodo, kad dažniausiai genetiškai modifikuoti vaisiai yra arbūzai, bananai ir papajos.

Penkių skaitmenų kodas, prasidedantis 9 val

Jei matote tokį kodą, tai reiškia, kad vaisiai buvo užauginti naudojant senus protėvių ūkininkavimo metodus: savo rankomis ir be jokių chemikalų. Tai yra ekologiški produktai.

Jei vaisius neturi PLU kodo

Dauguma žmonių bando rasti vaisių be lipdukų. Bet tai gali būti pavojinga: vaisiai, importuojami iš užsienio, visada turėtų būti paženklinti. Greičiausiai lipdukas buvo pašalintas dėl konkrečios priežasties.

Nepamirškite tuo pasidalinti su draugais!


Pasidalink su draugais Facebook'e!

Facebook komentarai