PARDUODU NAMA KAINA 16000€. PARDUODU, NES IŠVYKSTU GYVENTI į UŽSIENĮ

Pasidalink su draugais Facebook'e!

Signalizacija, Šarvuotos durys, Vonia, Pirtis, Kabelinė televizija, Miesto kanalizacija, Detalus planas, Rūbinė, Elektra, Židinys, Su baldais, Dujos, Geras privažiavimas, Internetas, Buitinė technika, Virtuvė sujung. su kamb., Balkonas/Terasa, Langai su stiklo paketais, Parketas, Telefono linija, Šaldytuvas, Dušas, Televizorius, Vandentiekis, Wavin vamzdžiai, Tualetas ir vonia atskirai,

Statistika rodo, kad žmonės aktyviau domisi galimybe apsigyventi nuosavame name. Tuomet pageidaujantys įsikurti nuosavame name ieško atsakymo į vieną iš esminių klausimų: pirkti pastatytą ar statyti pačiam?

Šiuo metu nuosavą namą kartu su gamybinėmis patalpomis Klaipėdoje statantis Vidas Vilčinskas skaičiuoja, kad padorų namą su daline apdaila ūkiniu būdu (statant savo rankomis – red.) galima pasistatyti iki 450 eurų už kvadratinį metrą.

„Jeigu samdote pagalbinį darbininką, iš karto galiu pasakyti, kad jeigu rasite gerą pagalbininką, tai labai apsimoka. Tokiu atveju bendra sąmata pakils 20-30 proc., bet padvigubės statybų tempai. Jeigu kiekvienai operacijai atlikti samdote meistrus, sąmata beveik dvigubėja, samdant įmonę išlaidos dar labiau išauga. Kol kas meistrus samdžiau tik krosniai mūryti, o pamatai, sienos, stogas žmogui, turinčiam elementarų techninį išprusimą yra įkandami“, – patirtimi dalijosi jis.

Pasak pašnekovo, prieš imdamiesi savo rankomis statyti namą žmonės turi įvertinti du dalykus: ar turi reikiamus įrankius arba gali į juos investuoti maždaug 3 tūkst. eurų ir ar turi techninį išprusimą.

„Būtinai reikia įvertinti savo techninį išprusimą, jeigu tai jums yra svetima, geriau nepradėti, nes bus daug problemų. Yra tiek daug sudėtingų dalykų įvairiuose etapuose, tačiau juos įmanoma išspręsti turint techninį išprusimą. Galiu pasakyti, kad statybos yra bukas reikalas, 80-90 proc. jo sudaro fizinė ištvermė ir tik 10 proc. išmanymas“, – pasakojo V. Vilčinskas.

Jis skaičiuoja, kad namą su vienu pagalbiniu darbininku dirbant kasdien galima pastatyti per metus.

„Aš niekaip neįsivaizduoju, kaip galima statyti namą dirbant samdomą darbą, tokiu atveju vienintelis kelias yra samdyti įmonę. Tačiau turite įvertinti, kad tada permokėsite kokį 50 tūkst. eurų. Taip pat jeigu visiškai nesusigaudote techniniuose dalykuose ir turite pakankamai pinigų statyboms, tuomet irgi apsimoka įmonę samdyt“, – kalbėjo pašnekovas.

Būna, kad parduoda pigiau nei kainuoja statybos

Paklaustas, ką patartų daryti žmogui, nežinančiam, ar pirkti pastatytą, ar stati pačiam, Lietuvos statybininkų asociacijos vadovas Dalius Gedvilas sako, kad atsakymas priklauso nuo laikotarpio.

 


Pasidalink su draugais Facebook'e!

Facebook komentarai