10 svorio metimo paslapčių, apie kurias žino mokslininkai, tačiau dietologai niekada nepasakys

Pasidalink su draugais Facebook'e!

Žalieji nepadės. Bent numesti svorio. Bet mėsa, sūris ir grietinėlė padės.

Grantas Petersonas, naujoji dietologų pasaulio žvaigždė, bestselerio knygos „Eat Bacon, Don’t Jog“ autorius, yra tikrasis raktas, norint suvalgyti daugiau riebalų nei angliavandenius  .

Daugybę metų iš eilės Petersonas mėgino mesti svorį įprastu būdu: atsisakė riebalų ir kiekvieną valandą praleisdavo treniruotėms. Bet jis negalėjo numesti svorio.

Po to būsimasis guru pradėjo išbandyti vieną naują dietą po kitos ir priėjo prie išvados, kad vien pakeisti suvartotų ir suvartotų kalorijų balansą nepakanka.

Ir visa kaltė yra hormonas insulinas.

Kai vartojate angliavandenius, insulinas yra reikalingas norint paversti juos maistingąja gliukoze. Kasa jį gamina.

Tačiau insulinas turi kitą funkciją. Tai daro „papildomas“ kalorijas, perdirbamas į riebalus. Jei pakeisite savo racioną taip, kad jame būtų daugiau riebalų, galite „išmokyti“ organizmą jį naudoti ne tik kaip „atsargą“, bet ir kaip „pagrindinį kurą“.

Jei per dieną suvalgysite ne daugiau kaip 50 g angliavandenių (tai yra, apsiribokite duonos rieke ar vienu bananu), tada organizmas pateks į „ketozės“ būseną, t. pradės deginti riebalus energijai. Ši idėja yra Petersono svorio metimo sistemos centre.

Čia pateikiamos 10 pagrindinių svorio metimo taisyklių, atsirandančių iš naujo vyrų ir moterų, svajojančių numesti svorio.

1. Valgykite žuvį, mėsą ir avokadus.

Norėdami pagreitinti medžiagų apykaitą, turite subalansuoti omega-6 ir omega-3 riebalų rūgščių santykį organizme. Paprastai pirmojo turime per daug, o antrojo – per mažai.

Norėdami tai išspręsti, į savo racioną turite įtraukti lašišą, sardines, silkę, ančiuvius, vėžiagyvius, taip pat krabus, krevetes, šukutes, austrius ir kt.

Vis dėlto verta atsiminti, kad tuno ir kardžuvių geriau nevalgyti: suaugusiems šios žuvies individams yra per daug gyvsidabrio.

Alyvuogėse, avokaduose ir riešutuose taip pat gausu nepakeičiamųjų rūgščių. Jų yra ir kokosų aliejuje.

Šiuose maisto produktuose esantys riebalai laikomi gerais, nes jie metabolizuojami skirtingai nei kiti riebalai. Ir tai yra efektyviausias kūnas, širdis ir smegenys.

2. Vietoj tradicinių pusryčių išgerkite puodelį kavos su sviestu.

Į savo rytinį arbatos ar kavos puodelį įpilkite 3–4 šaukštus sviesto arba kokosų aliejaus. Tai puikūs pusryčiai.

Jei to jums nepakanka, į pusryčius pridėkite klasikinį sumuštinį ar tris kiaušinius.

Kai pateksite į „ketozės“ būseną, pamatysite, kad ryte nebejaučiate bado. Vis tiek turite pusryčiauti. Nekramtykite saldumynų tik ryte: jie tik padidins jūsų potraukį cukrui ir privers jus persivalgyti dienos metu.

3. Atsisakykite „cukraus rutuliukų“.

Kai visi valgė tik sezoninius, mažus ir ne visada saldžius vaisius, viskas buvo gerai. Dabar lentynose matote ne tiek žemės ūkio produktus, kiek genetinę inžineriją: didžiulius, ypač saldžius vaisius, kurie, atrodo, jau seniai auga nepaaiškinamai kur, bet ištisus metus.

Paimkite vynuoges, pavyzdžiui. Kas tai yra, jei ne puokštės gryno cukraus?

Gliukozė, laktozė, sacharozė ir kitas cukrus yra tolygiai pasiskirstę visame kūne, tačiau „vaisių cukrus“, fruktozė, patenka tiesiai į kepenis. Jei jai teks perdirbti didžiulius fruktozės kiekius, ji negalės su tuo normaliai susidoroti. Rezultatas: sacharozė virsta trigliceridais (pavojingais riebalais), kurie patenka į kraują.

Šie riebalai aiškiai nusėda ant jūsų arterijų ir klubų.

4. Pabandykite nevalgius, bet su mėsa.

Apie badavimo naudą žino net visi, net netikintys. Logika paprastai tokia: jūs nustojate (beveik) valgyti, sumažėja insulino lygis, jaučiatės alkani, tačiau jūsų kūnas numeta svorio.

Bet jei jūsų užduotis yra smarkiai sumažinti insulino kiekį kraujyje, yra du geresni būdai.

Pirma, pasninko metu galite priversti save valgyti maistą, kuriame yra daug riebalų ir mažai angliavandenių. Antra, 24 valandas galite valgyti tik riebalus (sūrį, plaktą grietinėlę, kokosų aliejų, alyvuogių aliejų, taukus, kiaušinius, riebią mėsą).

5. Tamsios kartaus daržovės – puikus maistas!

Tamsias lapines daržoves, pavyzdžiui, kopūstus, mėgsta nedaug žmonių. Bet visiškai veltui: tai puikus šaltinis, padedantis mažinti svorio metimo medžiagas.

Didžiausią dėmesį skirkite kopūstams, trūkažolėms, chardėms, špinatams, salotoms, kiaulpienėms ir garstyčioms. Ir bus geriau, jei skonis bus „natūralus“, t. šiek tiek kartaus.

Puikiai ir labai naudingai naudingi antioksidantai fitonutrientai suteikia šioms daržovėms kartumo.

6. Niekada nevalgykite kiaušinių baltymų, omletų ir bulvių.

Trynys yra geriausia kiaušinio dalis. 50% baltymų sudaro kiaušinių baltymai ir 50% riebalų, kurių jam reikia vystymuisi. Dauguma žmonių mano, kad kiaušinio trynys yra cholesterolio šaltinis, užkemšantis mūsų arterijas, tačiau taip nėra. Kiaušiniuose esantis cholesterolis neužkemša arterijų, čia riebalai yra „sveiki“.

Dabar apie bulves. Jame nėra vertingų maistinių medžiagų, išskyrus kalį. Bet jame gausu krakmolingų medžiagų, kurios neigiamai veikia žmogaus sveikatą.

7. Kokosas – svorio metimo dievas!

Kokosai yra „beveik lašišos“ smegenų nauda, ​​sako Petersonas. Iš dalies taip yra todėl, kad šiuose vaisiuose beveik nėra angliavandenių. Iš dalies todėl, kad juose pilna vidutinės grandinės trigliceridų (MCT). Kokosų aliejus paprastai sudaro 66% jų.

MCT yra puikus energetikos inžinierius. Kai šios medžiagos deginamos kūne, susidaro ketonai (alternatyva gliukozės „kuro elementams“), ir tai yra naudingiausia riebalų rūšis.

Štai kodėl reguliarus kokosų vartojimas taip pat yra puiki nutukimo, vėžio, Alzheimerio ir Parkinsono ligų bei kitų neurologinių ligų prevencija.

8. Valgykite graikišką jogurtą.

Tai turėtų būti mažai riebalų ir be cukraus. Jei paprastesnis, jis turėtų būti rūgštaus, o ne saldaus skonio.

Su juo gausite puikų baltymų ir sveikų angliavandenių kiekį. Ir jei jūs negalite jo valgyti be vaisių papildo, tada geriau ten pridėti tik keletą uogų.

9. Galite gerti alkoholį.

Mažai angliavandenių turinčios dietos pranašumas yra tas, kad ji pašalina kalorijas. Jūsų tikslas yra apriboti angliavandenių suvartojimą organizme.

Tai gera žinia geriantiesiems. Svarbiausia negerti alaus, nes jis yra tiesiog pilnas angliavandenių. Didžiausią dėmesį skirkite nesaldintiems gėrimams: viskiui, džinui, romui, tekilai, viskiui, degtinei. Kiekviename iš jų – nulis angliavandenių. Nebent, žinoma, jų neskieskite soda.

10. Negalima bėgti.

Yra tyrimų, kurie rodo, kad bėgimas iš tikrųjų nėra geriausias būdas numesti svorio. Trumpos, bet ypač intensyvios treniruotės yra daug efektyvesnės. Jie priverčia raumenis „degti“ ir sunaudoja daugiau deguonies.

Geros žinios yra tai, kad pilnai dienos treniruotei pakanka 5–10 minučių. Blogai yra tai, kad per tą laiką turėtumėte laiko duoti viską, kas geriausia. Per šias minutes pabandykite dirbti iki savo galimybių ribų. Duokite savo kūnui „gerai pakratyti“.

Atminkite, kad jūsų tikslas yra tik numesti svorio. Ir tam labiausiai tinka trumpi pratimai su ypač dideliu krūviu.


Pasidalink su draugais Facebook'e!

Facebook komentarai