Koronaviruso profilaktika: ūkiškas muilas – geriausias antiseptikas

Pasidalink su draugais Facebook'e!

Koronaviruso pandemijos diktuojamomis sąlygomis, kiekvienas saugosi, kaip tik išmano. Tačiau kartais visgi verta įsiklausyti į specialistų nuomonę.

Sanitarinės epidemiologinės tarnybos darbuotojai teigia, kad geriausias antiseptikas namuose – paprasčiausias ūkiškas muilas. tas pats, kuriame įspausta „72%“.

Esmė labai paprasta: grįžus namo iš lauko, būtina ūkišku muilu nusiplauti rankas. Paimate vatos pagaliuką, sudrėkinate, išmuilinate, ir išvalote nosies gleivinę – vieną šnervę, kitu galu – kitą šnervę. Tai nesukelia jokio diskomforto. Po to sausai nusišluostom rankas, veidą. Kuo dažniau turite galimybę atlikti šią procedūrą, tuo didesnė tikimybė, kad nesusirgsite.

Tai galima paaiškinti moksliškai: virusas yra skysčio lašeliuose, kurių dydis 50-100 mikrometrų, šie lašeliai užstringa nosies gleivinėje ir virusas pradeda savo aktyvų darbą. O muilas turi baktericidinį poveikį. Todėl toks būdas bus naudingas ne tik pandemijos sąlygomis, bet ir sezoninio gripo atveju.

Besivaikydami brangias antiseptines priemones, prisiminkite centus kainuojantį ūkišką muilą, kuris nė kiek ne mažiau efektyvus.

Saugokite save ir būkite sveiki!

Informacija šiame straipsnyje yra išskirtinai pažintinio pobūdžio ir nepakeičia sertifikuoto šio profilio specialisto konsultacijos.


Pasidalink su draugais Facebook'e!

Facebook komentarai