Riebalai yra naudingesni už alyvuogių aliejų: nustebsite sužinoję apie naują mokslininkų atradimą!

Pasidalink su draugais Facebook'e!

Kiek metų dietologai ir gydytojai mus įtikino, kad augaliniai aliejai yra sveikesni už gyvulinius riebalus. Paaiškėjo, kad taip nėra! Mokslininkai padarė stulbinantį atradimą – kiauliniai taukai ne tik įmanomi, bet ir turi būti įtraukti į dietą, ypač šaltuoju metų laiku. Be to, pasak ekspertų, jis yra daug naudingesnis kūnui nei reklamuojamas alyvuogių aliejus!

Ir tie išankstiniai nusistatymai, kurie nuolat įsiskverbė į mūsų sąmonę, yra visiškai nepagrįsti. Čia teiskite patys!

Ar riebalai yra blogi?

Mitas 1. Tai gryni riebalai.

Tiesa yra. Tačiau natūralūs, o ne GMO yra visiškai absorbuojami ir paverčiami energija, o ne centimetrais ties juosmeniu. O kiek riebalų galite suvalgyti vienu metu ?!

Mitas. Tai yra kietas cholesterolis.

Netiesa. Riebaluose yra cholesterolio, bet ne tiek daug (daugiau dietinėje mėsoje). Pavyzdžiui: jautienos kepenyse yra iki 400 mg, o riebaluose – ne daugiau kaip 100 mg. Tačiau neįmanoma gyventi be cholesterolio – jo dėka susidaro kraujo ląstelės, taip pat ląstelių membranos.

Mitas 3. Nuo riebalų antsvorio

Ne. Nors riebalų kalorijų kiekis yra gana didelis – 770 kcal 100 gramų, daugiau nevalgysite, tačiau sotumo jausmas išliks ilgą laiką, nes šis vadinamasis „ilgas kalorijų kiekis“ yra pagrindinis energijos tiekėjas. Kasdieninė riebalų norma yra iki 80 g.

Mitas 4. Riebalai ir duona nesuderinami.

Netiesa! Riebalų riekelė su rugine duona ir net su česnaku – puikus užkandis, taip pat – daugelio ligų prevencija.

Mitas. Jūs negalite virti riebalų, ypač kepti

Netiesa! Anglijos De Montforto universiteto mokslininkai tvirtina, kad vėžį sukeliantys kancerogenai niekada nesusidaro tirpstant riebalams. Tačiau šildant visų rūšių augalinius aliejus – taip atsitinka.

Ir pagaliau. Ar žinote, kad švieži ar sūdyti kiauliniai taukai kartu su daržovėmis yra daugelio dietų dalis? Amerikos dietologai tiesiogine prasme verčia savo pacientus įtraukti šį produktą į savo racioną.


Pasidalink su draugais Facebook'e!

Facebook komentarai