Home » Įdomybės » Kaip panaikinti pelėsį, naudojantis liaudiškomis priemonėmis

Kaip panaikinti pelėsį, naudojantis liaudiškomis priemonėmis

by admin

Grybelį ir pelėsius ant sienų, lubų, grindų, baldų ir namų apyvokos daiktų galite pašalinti patys. Yra keletas veiksmingų būdų veiksmingai kovoti su jais.

Vandenilio peroksidas

Puiki priemonė nuo daugelio rūšių pelėsių. Naudokite 3% vandenilio peroksido tirpalą. Supilkite jį į purškimo buteliuką ir apdorokite paveiktą paviršių.

Būtinai išbandykite nepastebimoje vietoje, kad įsitikintumėte, jog ji nepakeičia spalvos. Palikite peroksidą ant paviršiaus maždaug 10 minučių, tada apdorokite jį šepetėliu arba kieta kempine, tada nušluostykite.

Eterinis aliejus

Jis turi stiprių dezodoruojančių ir antiseptinių savybių. Sumaišykite 1 šaukštelį. levandų, arbatmedžių ar rozmarinų eterinis aliejus su vandeniu (200 ml), gerai suplakti. Gautu mišiniu užpurkškite pelėsinę vietą. Leiskite mirkti valandą. Nuvalykite vietą sausu rankšluosčiu.

Actas. 

Jis gerai dezinfekuoja ir valo daugumą paviršių. Actas gali nužudyti 82% žinomų grybų rūšių. Jei nežinote, kaip pašalinti juodąjį pelėsį nuo sienų, plytelių ar lubų, į purškimo buteliuką supilkite neskiesto baltojo acto, apipurkškite pažeistą paviršių ir palikite apie valandą.

Po to nuvalykite vandeniu ir leiskite visiškai išdžiūti. Antibakterinį poveikį galite sustiprinti naudodami Domestos drėgnas servetėles , kurios yra universali priemonė higieniškai apdoroti daugumą paviršių.

Kepimo soda

Paruoškite tirpalą iš pusės šaukšto įprastos sodos ir pusės litro vandens. Kruopščiai išmaišykite, suplakite, supilkite į purškimo buteliuką ir apipurkškite pelėsio pažeistą paviršių.

Po to pašalinkite apnašas standžiu šepetėliu ir nuplaukite vandeniu. Pakartokite procedūrą ir palikite plotą išdžiūti.

Baliklis

Geras būdas atsikratyti pelėsio vonioje. Baliklis padės išvalyti ir dezinfekuoti plyteles, plyteles ir stiklą. Sumaišykite su vandeniu santykiu 1:10. Teptuku užtepkite supelijusią vietą, palikite valandai, o tada nuplaukite vandeniu.

Baliklis netinka pelėsiui nuo tapetų, grindų, baldų ir dažytų sienų šalinti. Priešingu atveju kyla pavojus pažeisti viršutinį sluoksnį ir pakeisti paviršiaus spalvą.

JUMS TAIP PAT PATIKS