Home » Įdomybės » 1 šaukštas druskos į klozetą daro stebuklus, viskas idealiai švaru

1 šaukštas druskos į klozetą daro stebuklus, viskas idealiai švaru

by admin

Druskos kasyba, anot istorikų, prasidėjo kažkur maždaug neolito laikotarpiu. Nuo to laiko druskos naudojimas žemės ūkyje ir pramonėje yra įgavęs daugybę formų. Namų šeimininkės iš įvairių šalių atranda įvairius būdus, kaip naudoti druską namuose. Svarbu ne tik tai, kad butas būtų švarus, bet ir tai padaryti paprastai ir ekonomiškai. Vienas iš svarbių kriterijų, vertinant valymo metodus, yra jų prieinamumas ir veiksmingumas. Galų gale, norint sutvarkyti namus, nereikėtų išleisti visų jėgų.

Druskos naudojimas yra gana universalus. Įprasta valgomoji druska gali būti naudojama kovojant su įvairiomis apnašomis ir bakterijomis.

Senovėje žmonės ją dažnai panaudojo kaip natūralų konservantą – sūdėdami daržoves, mėsą ar žuvis, taip užtikrindami, kad maistas ilgiau išliktų šviežias ir tinkamas vartoti net ir be šaldymo.

Šiuolaikiniame pasaulyje sūdytos žuvies patiekalai ir konservuotos daržovės yra labai populiarūs. Be druskos, šie procesai nebūtų įmanomi.

Tačiau druskos panaudojimo sfera neapsiriboja tik virtuvės prieskoniais. Druskos dėka galima sumažinti kojų nuovargį ir patinimą, ji taip pat turi uždegimą mažinančių ir antiseptinių savybių.

Druskos puikiai suvaldo daugumą namuose gyvenančių bakterijų. Be to, ji tirpdo mineralines nuosėdas, kurios susidaro kietame vandenyje, lemiančio kalkakmenio nusėdimą tualetuose.

Tai nėra neįprastas reiškinys, ypač vietose, kur vandens filtravimo sistema veikia ne visada tobulai. Norint išspręsti šią problemą, galima pasitelkti paprastą, bet veiksmingą būdą.

Druskos naudojimas tualetui valyti gali būti itin naudingas. Patyrusios šeimininkės dažnai laiko šiek tiek druskos indelyje vonios kambario spinteles. Tačiau svarbu stiklainį uždaryti, nes kitaip druskos gali sugerti drėgmę ir prarasti savo naudingas savybes.

Norint pašalinti kalkakmenį ir kitas apnašas nuo tualetų indo, galima tiesiog įpilti į jį šiek tiek druskos ir palaukti maždaug dešimt minučių.

Po to pakanka nuplauti tualetą, ir iškart pastebėsite skirtumą. Druska veiksmingai tirpdo kietą kalkakmenį. Jei kalkakmenio yra gausu, gali prireikti kelis kartus kartoti šią procedūrą.

Be to, druska gali būti puiki pagalbinė aromaterapijos priemonė. Į indą su druska galima įlašinti 5–7 lašus eterinio aliejaus, sukurdami natūralų oro gaiviklį.

Naudojant šią druską valant tualetą, gaunate ne tik švarų indą, bet ir malonų aromatą. Svarbu pasirinkti tinkamą eterinį aliejų, kuris ne tik gaivintų aplinką, bet ir neleistų jums užmigti tualetuose.

Šis greitas ir veiksmingas būdas valyti tualetą ir tuo pačiu gaivinti jūsų vonios kambarį puikiai tinka pasiruošti svečiams. Be to, svečiai bus maloniai nustebinti, pamatę, kokį švarų ir prižiūrėtą tualetą turite.

O jūsų draugės tikrai bus smalsios pasimokyti šio recepto. Nesinervinkite dalindamiesi šia informacija – kuo daugiau žmonių naudoja ekologiškus namų valymo būdus, tuo geriau mūsų aplinkai.

Kokius kitus namų valymo būdus naudojate? Dalinkitės savo greito ir efektyvaus valymo receptais komentaruose!

JUMS TAIP PAT PATIKS