Home » Įdomybės » Parduotuvėje nepirksite: kaip sėti petražoles, kad gautumėte gausų derlių

Parduotuvėje nepirksite: kaip sėti petražoles, kad gautumėte gausų derlių

by admin

Šviežios žalumos kvapas – tai neatsiejama pavasario dalis, o mes jums pasakysime, kaip pasodinti petražoles, kad jos sudygtų iki vasaros pradžios.

REKLAMA

Daržovių sodinimo sezonas artėja, todėl svarbu pagalvoti apie tai, kaip atlikti petražolių sodinimą, kad jūsų darže šios kvapnios žalumos būtų jau gegužės mėnesį.

Surinkome patikrintus sodininkų metodus, kurie padės jums pasirinkti geriausią vietą petražolių sodinimui ir tai padaryti efektyviai.

Kada sėti krapus ir petražoles, kiekvienas gali spręsti pats, tačiau patyrę šeimininkai pataria nedelsiant pradėti sėti, ypač jei lauke jau tirpsta sniegas ir oras šyla.Kaip tinkamai sodinti krapus ir petražoles atvirame lauke? Svarbu pasirinkti geriausią vietą.

REKLAMA

Dideliame sklype gali būti sunku nuspręsti, kur būtų geriausia sodinti petražoles. Pirma, atkreipkite dėmesį į vidutinį apšvietimą ir aukštą apsaugą nuo skersvėjų – tokios vietos yra idealios žalumynams.

Jei esate pradedantysis sodininkas, galite rinktis vietą, kurioje anksčiau augo agurkai, bulvės ar ankstyvieji kopūstai. Šios daržovės papildo dirvą naudingais mikroelementais, kurie padeda auginti petražoles ir tuo pačiu laikinai apsaugo jas nuo piktžolių. Tačiau dirva iš po morkų, krapų ar kmynų netinka – ji gali būti per daug išeikvota.

Žinoma, galite iš anksto pasirūpinti dirvos paruošimu sėjai pavasarį. Daugelis sodininkų rudenį prisodina dirvą humusu ir kitomis naudingomis medžiagomis.

REKLAMA

Kaip patikrintai pasodinti petražoles, kad jos greitai sudygtų? Pridėkite sėklų 0,5 g/1 kv. m. į 1-2 cm gylio griovelius, tačiau atstumas tarp jų turi būti ne mažesnis kaip 10, o geriausia 12 cm. Po to užpilkite vandeniu ir uždenkite plonu dirvožemio sluoksniu.

Drėkinkite augalus ryte ir vakare, atsižvelgdami į oro temperatūrą ir saulės šviesos intensyvumą. Reguliariai šalinimas piktžolių taip pat svarbus, nes jos gali kenkti jūsų augalams.

Du kartus pavasarį pasėlius pasėkite 50 g salietros 10 kv. m. dirvožemio arba fosforo-kalio trąšų. Taip pat svarbu išretinti daigus, paliekant tarp juos keletą cm laisvos vietos. Šią procedūrą rekomenduojama kartoti po dviejų savaičių, o atstumas tarp krūmų turėtų būti apie 7 cm.

REKLAMA

Laikydamiesi šių patarimų, jūsų darže jau pusėje pavasario galėsite pasigėrėti pirmomis sultyse žaliomis petražolėmis salotoms.

Kada geriausiai sėti petražoles ir krapus lauke? Nepaisant to, kad sodo darbai reikalauja tvarkaraščio, kai kuriems sodininkams tai gali būti nepatogu.

Tačiau svarbu prisiminti, kad balandis yra vienas tinkamiausių mėnesių sėti šias žalumynus. Šis mėnuo retai būna neprognozuojamas, todėl jūsų pasėliai nebus pavojuje dėl šalnų.

REKLAMA

Nors petražoles ir krapus galima sėti bet kurią mėnesio dieną, verta vengti jaunaties dienų. Svarbu nepradėti sėti per vėlai – pavyzdžiui, balandžio 30 d.

Kai dauguma sodininkų jau nesėja žalių sėklų. Petražolės paprastai sudygsta per 15-20 dienų, todėl sėkmingam sodinimui būtina atsižvelgti į orų sąlygas.

Prisiminkite pagrindinį dalyką: visada rinkitės tinkamą temperatūrą! Kartais balandis gali būti šaltas, todėl būtina laikinai apsaugoti pasėlius nuo šalčio.

REKLAMA

JUMS TAIP PAT PATIKS

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas