Home » Įdomybės » Sudėtinga gausaus derliaus paslaptis: kada geriausiai sodinti pomidorus atvirame lauke

Sudėtinga gausaus derliaus paslaptis: kada geriausiai sodinti pomidorus atvirame lauke

by admin

Auginant pomidorus, vienas iš svarbiausių dalykų yra žinoti, kada ir kaip juos sodinti. Tai nulemia ateities derlių ir augalų sveikatą. Pomidorai, būdami šilumą mėgstantys augalai, gali būti sodinami atvirame lauke tik tada, kai orai tampa stabiliai šiltesni, o dirvožemio temperatūra svyruoja nuo 15 iki 29 laipsnių Celsijaus. Tai yra svarbus veiksnys, kurį verta stebėti norint, kad pomidorai gerai augtų ir teiktų gausų derlių.

Svarbu atkreipti dėmesį į drėgmės lygį dirvoje. Pomidorai yra labai jautrūs drėgmės kiekiui. Nepakankama drėgmė gali sumažinti derlių, todėl svarbu užtikrinti, kad dirvožemis būtų pakankamai drėgnas per visą auginimo sezoną, maždaug 70% HB (didžiausia galima drėgmės talpa). Šis skaičius pateiktas Augalų mitybos instituto medžiagoje.

Be tinkamos drėgmės, svarbu ir dirvožemio derlingumas. Geriausia pomidorus sodinti į purią dirvą, kuri yra pakankamai prisotinta organinėmis medžiagomis. Prieš sėją ar sodinimą, dirvožemį galima praturtinti humusu, kompleksinėmis mineralinėmis trąšomis ir medžio pelenais.

Teisinga pomidorų mityba taip pat labai svarbi. Prieš žydėjimą, augalai turi būti aprūpinti kalio ir fosforo, o vėliau reikia daugiau dėmesio skirti lapų augimui ir užtikrinti geresnę azoto mitybą. Būtina stebėti trąšų dozes ir laikytis tinkamos pomidorų mitybos sekos.

Augindami pomidorus, turite atsiminti, kad jie gerai reaguoja tiek į mineralines, tiek į organines trąšas. Mineralinės trąšos turėtų būti naudojamos atsargiai, kad nebūtų perdozuojamos, o organinės trąšos, pavyzdžiui, gerai perpūvęs mėšlas, yra labai efektyvios.

Pasodinus pomidorus į atvirą žemę, svarbu užtikrinti, kad jie būtų tinkamai tręšiami. Tai gali būti padaryta įdedant trąšas į duobutes. Fosforo trąšos įterptos po sodinimu leidžia augalams greitai įsisavinti šią maistinę medžiagą, o tai skatina jų vystymąsi ir augimą.

Vis dėlto svarbu neperdozuoti trąšų, kad nekiltų grėsmė augalų sveikatai. Tręšimas turėtų būti atliekamas pagal planuotą derliaus dydį, dirvožemio maistinių medžiagų kiekį, drėgmės lygį ir jau įterptų organinių trąšų kiekį. Tai padeda išvengti pernelyg intensyvaus trąšų naudojimo ir palaiko dirvožemio ekosistemą.

Auginant pomidorus, laikykitės rekomendacijų ir stebėkite augalus, kad galėtumėte greitai reaguoti į bet kokius augimo ir mitybos poreikius. Svarbu ne tik teisingai pasodinti pomidorus, bet ir rūpintis jais per visą augimo sezoną, kad galėtumėte pasiekti gerą ir gausų derlių.

JUMS TAIP PAT PATIKS