Home » Įdomybės » Nuo to, ar laikomasi šios svarbios taisyklės, priklauso, derliaus kiekis kurį galima nuimti

Nuo to, ar laikomasi šios svarbios taisyklės, priklauso, derliaus kiekis kurį galima nuimti

by admin

Norint iš savo sodo pasigaminti gausų ir skanų česnako derlių, svarbu žinoti pagrindines daržovių auginimo taisykles. Pradėti nuo pagrindų, tokio kaip tinkamas sodinimo laikas, yra svarbu. Tik taip galima tikėtis, kad galutinis rezultatas bus didelis ir kokybiškas.

Kada sodinti česnaką pavasarį? Tai vienas iš svarbiausių klausimų, į kurį reikia atsižvelgti norint gauti gerą derlių. Esminis momentas – dirvožemio temperatūra. Česnakui reikia šiltos dirvos, kurios temperatūra būtų apie +5…+7 laipsnių Celsijaus.

Tai užtikrins tinkamą augalų augimo procesą. Dažniausiai šiltesnė dirva pasiekia šią temperatūrą balandžio mėnesį, tačiau tai gali skirtis priklausomai nuo orų sąlygų.

Kaip pasodinti česnaką tinkamai? Yra keletas svarbių dalykų, kuriuos verta atsižvelgti. Pirmiausia, svarbu pasirinkti tinkamą vietą sodinti česnakus.

Geriausia, jei tai bus smėlinga žemė, nes ji geriai pralaidi orui ir vandeniui. Be to, renkantis vietą, svarbu, kad ji būtų gerai apšviesta saule ir apsaugota nuo stipraus vėjo. Būtina vengti drėgnų, žemos vietovės plotų.

Prieš sodinant česnakus, svarbu paruošti dirvą. Geriausia prieš tai pridėti humuso ir kompleksinių mineralinių trąšų, taip pat medžio pelenų.

Prieš sodinimą galima pamirkyti česnakų gvazdikėlius kalio permanganato arba vario sulfato tirpale, kad išvengtume galimų ligų.

Kai dirva paruošta, galima pradėti sodinti česnakus. Tam reikia padaryti nedidelius griovelius, kurių gylis turėtų būti apie 3-4 centimetrus.

Tarp eilių turėtų būti apie 30 centimetrų atstumas, o pačių gvazdikėlių – 10-12 centimetrų. Jei gvazdikėliai mažesni, tarpus tarp jų galima sumažinti iki 8 centimetrų.

Pasodinus česnakus, juos reikia apdengti dirva ir gerai palaistyti vandeniu. Atidžiai laikantis šių patarimų, galima tikėtis gerų rezultatų ir gausaus derliaus.

JUMS TAIP PAT PATIKS