Home » Naujienos » Kaip apsaugoti savo gyvūnus per Naujųjų metų šventes

Kaip apsaugoti savo gyvūnus per Naujųjų metų šventes

by admin

Naujųjų metų sutikimas mums – tai linksmi, triukšmingi vakarėliai ar šilta vakarienė su šeima. Tačiau naminiams gyvūnėliams šventės spąstai gali virsti tikru košmaru.

Stresas, kurį patiria pūkuoti šeimos nariai, gali turėti įtakos ir jų sveikatai, ir jūsų ramybei: po išgąsčio katės ir šunys kartais elgiasi keistai, pradeda žymėti kampus, draskyti batus ar kitus dalykus.

Kad taip nenutiktų, pasirūpinkite savo augintinių patogumu.

Patikrinkite Kalėdų eglutę

Net jei jūsų gyvūnai yra visiškai abejingi Naujųjų metų medžiui, verta būti saugiems. Pirmiausia patikrinkite, ar medis tvirtai pritvirtintas. Nakties metu Tygydykovas„ Katė gali netyčia ją paliesti.

Išmeskite visus žaislus, kurie yra pavojingi jūsų augintiniams. Stiklinis rutulys gali nukristi ir sužeisti jūsų augintinio letenas.

Stenkitės papuošimus pastatyti aukščiau, kad katė ar šuo jų nepasiektų. Taip, apatinės tuščios šakos neatrodo taip patraukliai, bet augintinis bus saugus.

Naudokite pavadėlį lauke

Ši taisyklė turėtų veikti visada, tačiau Naujųjų metų dienomis ji ypač aktuali. Atsitiktinė petarda, kažkieno dainos ar riksmai gali išgąsdinti šunį. Jūs nenorite lakstyti po apylinkes paskui savo mylimą Tuziką, ar ne?

Per šventes venkite ilgų, varginančių pasivaikščiojimų. Išveskite savo šunį į lauką higienos sumetimais ir žaiskite su juo namuose, kad galėtumėte mankštintis.

Raskite ramią vietą savo augintiniams

Fejerverkai lauke, blizgučiai, muzika ir nuolatiniai svečiai namuose – visa tai sukelia stresą augintiniams. Jiems svarbu turėti galimybę pabėgti ir turėti privatumą, todėl suorganizuokite vietą, kur galėtų atsipalaiduoti.

Puiku, jei šuo ar katė yra pripratę prie lovos, narvo ar aptvaro. Jei ne, pagalvokite, kur gyvūnams bus patogu, padėkite ten specialų čiužinį ar patalynę ir padėkite skanėstą.

Visiems svečiams jūsų namuose turėtų galioti taisyklė: nelieskite augintinių, nebent jie patys ėmėsi iniciatyvos bendrauti. Taip, net vaikams. Taip, net jei labai nori.

Katės ir šunys – ne žaislai, o gyvos būtybės, turinčios emocijų ir asmeninės erdvės poreikių.

Apsirūpinkite skanėstais

Naminiai gyvūnai dėl streso gali atsisakyti įprasto maisto, todėl apsvarstykite alternatyvą. Katė gali pamėgti šlapią maistą ar virtos žuvies gabaliukus, o šuniui tinka specialūs skanėstai.

Biudžetinis variantas – silikoninis šaldymo kilimėlis, ant kurio užtepami paštetai ir varškė, o paskui užšaldoma: ilgas tokio skanėsto laižymas nuramina augintinį.

Gardumynai tinka, kai šuo ar katė pradeda maldauti maisto nuo stalo, vietoj sūrio ir dešros vaišinkite juos specialiais gyvūnams skirtais gabaliukais.

Būk pasiruošęs

Net jei įdėjote visas pastangas, kartais nepavyksta išvengti force majeure. Užsirašykite per šventes ir bet kuriuo paros metu dirbančių veterinarijos klinikų kontaktus.

Apsirūpinkite vaistais: specialių sorbentų naminiams gyvūnėliams, raminančių lašų, ​​antiseptikų letenoms gydyti.

JUMS TAIP PAT PATIKS