Home » Naujienos » Kaip padėti savo paaugliui tapti savarankiškam

Kaip padėti savo paaugliui tapti savarankiškam

by admin

Sunkus ir nesuprantamas paauglių augimo laikotarpis savaime sukelia sunkumų. Prie to pridėjus nuolatinius suaugusiųjų priekaištus, linksmybės visiškai dingsta. Tačiau būtent po šio etapo mūsų vaikai tampa savarankiški ir pradeda savo kelią.

Ar kada susimąstėte, kaip jūsų paaugliai yra pasirengę pilnametystės pradžiai? O kokių specifinių įgūdžių jiems reikia, kad pasitikėtų savimi? Išsiaiškinkime tai kartu.

Mokymasis būti suaugusiais

Auginant paauglius visada malonu pažvelgti į sėkmingą kitų tėvų patirtį. Susan Merrill, populiari apžvalgininkė ir penkių vaikų mama, sugalvojo įgūdžių formulę, kuri tikrai padės jūsų vaikams ateityje.

Sukurdami šiuos įpročius, jūs suteikiate savo paaugliams puikią pradžią. Nesvarbu, kiek jūsų vaikui metų: 10 ar 15, tiesiog padėkite jam tapti šiek tiek geresniu ir jūsų širdis ateityje bus lengviau.

1 įgūdis: Maisto gaminimas

Jums nereikia gaminti sudėtingų patiekalų, tačiau žinoti pagrindines gaminimo taisykles yra naudingas įgūdis. Jei vaikas gali pats pasigaminti pusryčius, pietus ir vakarienę, jis jau eina teisingu keliu.

Geriau, jei tai nėra produktai iš maišelių ir dėžių. Išmokyk virti sriubą, košę, kepti mėsą – tai visai nesunku. O salotos dar paprastesnės.

2 įgūdis: biudžetas

Nuo pirmųjų žingsnių su kišenpinigiais galite pradėti mokytis suprasti pajamas ir išlaidas. Vėliau pabandykite skirti fiksuotą sumą per savaitę ar mėnesį. Tai leis jums pasipraktikuoti skirstant lėšas ir suprasti, kad dėl nereikalingų išlaidų ateityje gali pritrūkti.

3 įprotis: rūpinkitės savo sveikata

Paprasti dalykai, tokie kaip temperatūros matavimas ir simptomų nustatymas, turėtų būti automatiniai įgūdžiai. Išmokykite neignoruoti kūno signalų ir suteikite sau pirmąją pagalbą prieš apsilankydami pas gydytoją. Dar geriau, įtraukite sveiką gyvenseną į savo kasdienę praktiką ir užkirskite kelią ligoms.

4 įgūdis: elgesys socialiai

Pagrindinės manieros yra raktas į sėkmingą bendravimą visuomenėje. Nepriklausomai nuo to, ar vaikas patenka į socialinius renginius, žinoti, kas leistina, ribas tiesiog būtina!

5 įprotis: vairuokite sąmoningai

Net jei paauglys neturi savo automobilio, jis turi aiškiai suprasti, kokių taisyklių reikia laikytis. Tai apima ne tik greičio laikymąsi, bet ir nevairavimą neblaiviam. Griežtos taisyklės turėtų galioti ne tik tau pačiam, bet ir tavo draugams.

6 įgūdis: namų ūkio valdymas

Nebūtina virsti Pelene, bet taip pat svarbu nepermesti visų buitinių pareigų kitiems. Gebėjimas savarankiškai prižiūrėti tvarkingą kambarį, susitvarkyti drabužius ir išspręsti smulkias buitines problemas, pavyzdžiui, užsikimšusią kanalizaciją, yra esminis įgūdis.

7 įgūdis: žmonių supratimas

Čia galima nesutikti su autoriumi, nes ne kiekvienas suaugęs gali tvirtinti, kad šį įgūdį įvaldė užtikrintai. Visgi, gebėjimą atpažinti neigiamas charakterio savybes ir numatyti sunkumus tarpasmeniniuose santykiuose verta lavinti.

8 įprotis: darbas ir atsakomybė

Nors šie įgūdžiai paprastai mokomi mokykloje, gali būti naudingos papildomos konsultacijos namuose. Paaiškinkite pavyzdžiais ir aiškiai parodykite, kaip malonu sulaukti pagyrimų už kokybišką darbą ir atvirkščiai, kaip nemalonu klausytis pastabų už neatsargiai atliktą darbą.

9 įgūdis: atskirti rimtus jausmus nuo įprastos užuojautos

Daugelis sunkumų asmeniniuose santykiuose yra susiję su šių sąvokų painiava. Kai patrauklus jaunuolis tau šypsosi, sunku atsispirti fantazavimui. Tačiau prieš pasikliaujant pažadais geriau įsitikinti, kad jausmai yra atsakingi.

10 įgūdis: gebėjimas niekada nepasiduoti

Kiekvienas žmogus gyvenime turi sunkumų, po kurių reikia keltis ir judėti toliau. Nepaisant jausmų savo vaikui, suteikite jam galimybę pačiam eiti šiuo keliu. Tada galite būti tikri, kad jis sugeba susidoroti su sunkumais!

Tegul jūsų vaikai būna nepriklausomi ir laimingi!

JUMS TAIP PAT PATIKS