Home » Receptai » Mitybos specialistas papasakojo, kiek kalorijų turi mėgstamiausias naujametinis užkandis – sumuštinis su raudonaisiais ikrais

Mitybos specialistas papasakojo, kiek kalorijų turi mėgstamiausias naujametinis užkandis – sumuštinis su raudonaisiais ikrais

by admin

Naujieji metai yra magijos, šeimos tradicijų ir, žinoma, banketų su šventiniais skanėstais metas. Tačiau tarp visų skanumynų, vienas iš Naujųjų metų stalo karalių yra sumuštiniai su raudonaisiais ikrais.

Žvilgantys, ryškūs, unikalaus skonio jie tarsi įkūnija prabangą ir rafinuotumą. Bet štai kamuojančius su antsvoriu ar stebinčius savo mitybą neramina klausimas: kiek kalorijų slypi šiame skaniame užkandyje?

Dietologai nenuilstamai ieško atsakymo į tai, o savo tyrimuose atskleidžia šio patiekalo kaloringumo ir naudos paslaptį.

Kiek kalorijų yra sumuštinyje su raudonaisiais ikrais?

Žymi mitybos specialistė, Nacionalinės dietologų draugijos narė Julija Zinčenko pasidalijo savo ekspertų nuomone, įvertinusi šio populiaraus užkandžio kalorijų skaičių.

Ji patikslino, kad standartiniame sumuštinyje su raudonaisiais ikrais yra 180 kalorijų. Tai sudaro 10,4 gramo angliavandenių, 2,6 gramo riebalų ir šiek tiek daugiau nei 6,5 gramo baltymų.

Tačiau mitybos specialistė ramina visus, bijančius sugadinti pusiausvyrą: suvalgyti sumuštinį nepakenks figūrai. Ji teigia, kad net keli užkandžiai yra visiškai priimtini, jei likę tuo pačiu laikotarpiu suvalgyti patiekalai yra mažiau kaloringi.

Svarbus dalykas yra ikrų šviežumas, nes tik jis užtikrina aukštą šio užkandžio skonio kokybę.

Taip pat savo tyrime dietologė atkreipė dėmesį į kalorijų kiekį šaukštelyje raudonųjų ikrų: 25 kalorijos, vienas gramas angliavandenių, 18 gramų riebalų ir du gramai baltymų.

JUMS TAIP PAT PATIKS