Efektyvus išteklių naudojimas niekam nepakenks. Visų pirma tai susiję su vandeniu. Aplinkos taršos problema šiandien yra kaip niekad opi. Štai kodėl taip svarbu taupyti vandenį. Tačiau yra antra svarbi priežastis.
Tai susiję su komunalinių paslaugų mokėjimu. Jei persvarstysite savo buities įpročius, galite pasiekti daug mažesnes kvitų sumas. Pakanka išsiaiškinti, kaip taupyti vandenį virtuvėje ir vonioje, mokėti už komunalines paslaugas ir pasinaudoti šiais patarimais.
Vandens taupymo virtuvėje paslaptys
Teigia, kad efektyviai taupyti vandenį galima. Ir tai vyksta be ypatingų pastangų. Pakanka pakeisti kai kuriuos buities įpročius.
Namų šeimininkėms gali prireikti kai kurių techninių priemonių. Pavyzdžiui, indaplovė. Tai žymiai sumažina vandens sąnaudas plaunant indus. Be to, prietaisas padeda skirti laiko sau, o ne jį skirti buities darbams.
Jei tai neįmanoma, indus galite plauti plastikiniame baseine, o ne po tekančiu vandeniu.Paprasti patarimai, padedantys taupyti vandenį gaminant maistą:
atitirpinkite maistą šaldytuve arba mikrobangų krosnelėje;
nuplaukite mėsą ir žuvį tam tikrame inde, o ne po tekančiu vandeniu;
supilkite į virdulį tiek vandens, kiek reikia šiuo metu;
naudokite maišytuvo priedą su slėgio valdymu.
Virtuvėje, kaip ir vonioje, verta patikrinti čiaupus. Jei jie nutekės, galite pamiršti apie vandens taupymą. Štai kodėl labai svarbu laiku suremontuoti santechniką. Be to, nutekėję čiaupai sukels rūdis.
Kaip taupyti vandenį vonioje
Visų pirma reikėtų atsikratyti įpročio mesti atliekas į tualetą. Kietąsias atliekas išmeskite į šiukšlių dėžę. Galite pilti skystį į tualetą, bet nereikia jo nuplauti po kiekvienos atliekų „porcijos“.Galite sutaupyti vandens vonioje naudodami šiuos patarimus:
išjunkite vandenį valydami dantis;
į tualeto baką įdėkite kelis plastikinius vandens butelius, kad išstumtumėte reikiamą skysčio tūrį, tada bus mažiau vandens nuplovimo;
pirmenybę teikite dušui, o ne voniai;
maišytuvus ir čiaupus pakeisti modernesnėmis ir ekonomiškesnėmis alternatyvomis;
praktikuokite greitą dušą.
Dar vienas mažas patarimas. Galite sutaupyti vandens, laistydami kambarinius augalus vakare. Naktį jie sugeria mažiau drėgmės nei ryte.