Home » Naujienos » 6 maisto produktai kurie, gali padėti sustabdyti knarkimą

6 maisto produktai kurie, gali padėti sustabdyti knarkimą

by admin

Daugelis iš mūsų karts nuo karto knarkia, tačiau kai kuriems tai nutinka nuolat, todėl nuolatinis sutuoktinio dūkimas naktį, ausų uždengimas pagalvėmis ir dėl to prasta miego kokybė. 

Nesvarbu, ar jūs ar jūsų partneris knarkiate, šis nepatogumas ne tik sutrikdo miego kiekį ir kokybę, bet ir gali sukelti dienos nuovargį, dirglumą ir sveikatos sutrikimus. 

Užuot miegoję atskiruose kambariuose, šiek tiek pakeiskite savo mitybą ir galiausiai ramiai pasnauskite.

Triukšmingas kvėpavimas miego metu yra dažna visų lyčių ir amžiaus žmonių problema. Knarkimas atsiranda, kai atsipalaiduoja gerklės raumenys, liežuvis krenta atgal, o gerklė tampa siaura ir minkšta. Dėl to gerklės sienelės vibruoja kvėpuojant, ypač kai įkvepiate, o kartais ir iškvepiate, o tai sukelia knarkimo garsą.

Knarkimą gali sukelti keli veiksniai, įskaitant mitybą. Dieta, kuri riboja arba draudžia vartoti maistą, kuriame yra daug prostaglandinų 2 (PG2) – lipidų junginių, kurie sukelia gerklės ir sinusų audinių patinimą arba padidėjimą, gali sumažinti miego apnėjos ir knarkimo riziką.

Tyrėjai mano, kad bet koks procesas, sumažinantis oro praėjimo erdvę, paprastai sukelia kvėpavimo struktūrų vibraciją, dėl kurios atsiranda knarkimas. Vienas iš tokių procesų yra ryklės ir nosies kanalų obstrukcija.

1. Sojų pienas

Sojų pienas yra puiki alternatyva karvės pienui, kai kalbama apie laktozės netoleravimą ir knarkimą. Baltymų netoleravimas gali sukelti alerginę reakciją, kuri gali sukelti nosies ertmių patinimą ir dėl to sustiprėti knarkimas.

Be to, tokie pieno produktai kaip karvės pienas labai prisideda prie gleivių susidarymo ir gali būti daugelio kvėpavimo takų ligų priežastimi.

2. Arbata

Arbata padeda atsikratyti susikaupusių skreplių ir dėl to mažina knarkimą. Kai geriate, žolelių garai nuramina sudirgusias nosies ertmes, plonina gleives ir valo sinusus.

Norint atsikratyti knarkimo, rekomenduojama gerti mėtų arbatą, nes mėtos yra natūralus dekongestantas.

3. Medus

Arbatos ir medaus mišinys prieš miegą gali padėti sumažinti knarkimą, nes atpalaiduoja gerklę. Medus turi ir antibakterinių, ir priešuždegiminių savybių.

Padeda kovoti su infekcija ir mažina gerklės ar viršutinių kvėpavimo takų uždegimus ne tik peršalimo metu. Arbatos ir medaus mišinys prieš miegą atpalaiduos gerklę ir sumažins patinimą.

4. Ciberžolė

Prasta miego padėtis arba minkštųjų audinių anomalijos gerklėje gali apriboti oro srautą per nosį ir burną dėl uždegimo ar kvėpavimo takų susiaurėjimo. Ciberžolė padeda kovoti su uždegimu, ypač kai kalbama apie knarkimą.

Mokslininkai aiškina, kad aktyvus ciberžolės komponentas kurkuminas yra antioksidantas, taip pat galingas priešuždegiminis agentas, kuris kovoja su uždegimu be stipraus šalutinio poveikio ir saugiai malšina skausmą.

5. Žuvis

Perėjimas nuo raudonos mėsos prie žuvies gali turėti didelės įtakos jūsų nakties miego kokybei, ypač kai kalbama apie knarkimą.

Raudonojoje mėsoje esantys sotieji riebalai sukelia sinusų susiaurėjimą, nes gamina daugiau arachidono rūgšties, kuri gali padidinti 2 klasės prostaglandinų kiekį ir sukelti gerklės ir sinusų audinių patinimą.

Palyginimui, baltymų šaltiniai, tokie kaip žuvis ir ankštiniai augalai, nepadidina PG 2 lygio.

6. Svogūnas

Žinoma, svogūnai neturi paties maloniausio kvapo, tačiau jie gali išgelbėti nuo knarkimo problemų. Yra žinoma, kad svogūnai mažina peršalimo ir gripo simptomus.

Turi priešuždegiminį ir dekongestantinį poveikį, padeda išvalyti nosies ertmę, leisdami jais prasiskverbti daugiau oro.

JUMS TAIP PAT PATIKS