Home » Patarimai » Kaip išvalyti krištolą nuo apnašų, kad jis blizgėtų kaip naujas

Kaip išvalyti krištolą nuo apnašų, kad jis blizgėtų kaip naujas

by admin

Laikui bėgant, kristaliniai indai praranda savo blizgesį ir atrodo „pavargę”. Tačiau, norint, kad jie vėl spindėtų kaip nauji, nereikia turėti brangių valymo priemonių – pakanka žinių apie keletą paprastų triukų. Ankstesniame straipsnyje jau dalinomės informacija apie tai, kaip išvalyti aliuminio keptuves nuo juodumo, o dabar dalinamės patikrintomis priemonėmis, kaip atkurti kristalinio stiklo švytėjimą.

Actas

Tai puikus baltų dėmių valiklis ir leidžia grąžinti kristalinėms stiklinėms ar vazoms prarastą blizgesį. Užpilkite 2 šaukštus acto į litrą šilto vandens ir pamerkite kristalą į šį tirpalą. Po 10 minučių nuvalykite paviršių minkšta šluoste, kad pašalintumėte likusias dėmes. Po to indus išskalaukite švariu vandeniu ir nusausinkite.

Kreida

Smulkiai pjaustyti du balti kreideliai ir gautus miltelius trinti į kristalinę vazą, naudojant viskozę arba įprastą kempinę. Palikite 5-10 minučių, tada nuplaukite šiltu vandeniu. Po to nuplaukite ir išdžiovinkite gaminį.

Kepimo soda

Kepimo soda puikiai pašalina kalkių nuosėdas nuo kristalo. Indus pamerkite į šiltą vandenį, tada ant kempinės patepkite šiek tiek kepimo sodos ir patrinkite dėmes. Nuplaukite po tekančiu vandeniu ir gerai išdžiovinkite.

Amoniakas

Tai puiki priemonė, jei norite, kad kristalinė vaza vėl spindėtų. Atskieskite šaukštą amoniako litre vandens ir panardinkite dengtą produktą į šį tirpalą. Palikite 10 minučių, tada nuplaukite švariu vandeniu.

Krakmolas

Bulvių krakmolas taip pat gali grąžinti kristalo blizgesį. Užtepkite krakmolo ant gaminio paviršiaus ir lengvai patrinkite. Po to nuplaukite ir išdžiovinkite. Jei nėra krakmolo, tai gali padaryti ir įprastos bulvės – tiesiog jas perpjaukite ir patrinkite vazą, tada nuplaukite kaip įprasta.

Nepamirškite, kad kiekvienas kristalinis gaminys gali būti šiek tiek skirtingas, todėl pirmiausia patikrinkite švelnumo priemonę nedidelėje vietelėje, kad įsitikintumėte, jog ji tinkama jūsų indams. Su šiais paprastais patarimais jūsų kristaliniai indai greitai atgys ir vėl džiugins jus savo blizgesiu.

JUMS TAIP PAT PATIKS