Home » Įdomybės » Auksinių papuošalų valymas namuose: penki patikrinti metodai

Auksinių papuošalų valymas namuose: penki patikrinti metodai

by admin

Kaip Palaikyti Auksinius Papuošalus Švytinčiais: Efektyvūs Valymo Metodai

Kas gali būti gražiau nei auksas blizgaudamas saulės šviesoje? Tačiau, norint, kad jūsų auksiniai papuošalai niekada neprarastų savo blizgesio, būtina skirti jiems tam tikrą priežiūrą ir periodiškai suteikti jiems „vonios” procedūras.

Auksiniai papuošalai, kuriuos nuolat nešiojate, laikui bėgant gali prarasti savo blizgesį ir tamsėti, kas gali neigiamai paveikti jų išvaizdą. Tačiau egzistuoja keletas paprastų būdų, kaip namuose atkurti auksinių papuošalų pradinį grožį.

Prieš pradėdami kalbėti apie auksinių papuošalų valymo metodus, pažvelkime į priežastis, kodėl šis taurasis metalas dažniausiai praranda savo blizgesį:

Auksas Papuošaluose su Mažesniu Grynumu: Papuošalai, kuriuose yra mažiau nei 585 auksinio laipsnio, paprastai greičiau praranda blizgesį.

Gamintojo Užteptas Poliravimo Sluoksnis: Nauji papuošalai dažnai turi viršutinį poliravimo sluoksnį, kuris patamsėja laikui bėgant, tačiau šis efektas išnyksta, kai sluoksnis nusidėvėja.

Dėvėjimo Sąlygos: Agresyvios sąlygos, tokioms kaip sąlygos su gyvsidabriu, jodu ar kitokia tarša, taip pat gali prisidėti prie auksinių papuošalų patamsėjimo.

Dabar pažvelkime į keletą būdų, kaip išvalyti auksą.

Amoniakas:

Amoniakas gali greitai pašalinti auksinių papuošalų patamsėjimą ir drumstumą. Paruoškite tirpalą, įpildydami pusę arbatinio šaukštelio amoniako į nedidelį indą su šiltu vandeniu ir pridėkite šaukštelį šampūno. Pamerkite papuošalus į šį tirpalą, leiskite jiems išsivalyti, tada kruopščiai nuplaukite ir išdžiovinkite. Jei papuošalai yra labai nešvarūs, galite panaudoti didelės koncentracijos amoniaką, nesiskiedžiantį vandeniu.

Vandenilio Peroksidas:

Šis metodas tinka mažiems dėmių pašalinimui. Papuošalą pakanka valyti vandenilio peroksidu sudrėkintu audiniu. Jei užterštumas yra gana stiprus, galite paruošti tirpalą, sumaišydami 30 mg 3% vandenilio peroksido su šiltu vandeniu ir šaukštelio amoniako. Panardinkite papuošalus į šį tirpalą, leiskite jiems nusistovėti kelias valandas, tada nuplaukite ir išdžiovinkite.

Actas:

Sumaišykite vienodas acto ir vandens dalis ir pamerkite auksinius papuošalus į šį tirpalą maždaug 30-40 minučių. Po to gerai nuplaukite ir nusausinkite. Atkreipkite dėmesį, kad actas tinka tik geltoniems ir raudoniems auksams; šis metodas nėra tinkamas baltiems, matiniams ar akmenimis puoštiems papuošalams.

Soda:

Kepimo soda gali padėti pašalinti nešvarumus nuo auksinių papuošalų. Į vandenį įdėkite foliją, padėkite auksą ant jos, užpilkite šiltu vandeniu ir įpilkite šaukštą kepimo sodos. Virkite kelias minutes, tada nuvalykite ir nusausinkite. Tačiau nenaudokite sausos sodos, nes ji gali nusidėvėti papuošalus.

Skystas Muilas:

Švelnus valymo būdas tinkamas visų rūšių auksui. Paruoškite tirpalą, sumaišydami šiltą vandenį su keliais lašais skysto muilo. Pamerkite papuošalus į tirpalą, leiskite jiems pailsėti, tada kruopščiai nuplaukite ir nublizginkite.

Pasirinkite tinkamiausią auksinių papuošalų valymo metodą priklausomai nuo jų būklės ir nesijaudinkite dėl jų blizgesio net ir po ilgo naudojimo!

JUMS TAIP PAT PATIKS