Tikrai kiekvienas šiuolaikinis sodininkas savo sklype yra susidūręs su piktžolėmis, kurių lapai yra kiaušinio formos, šiek tiek smailūs lapai ir baltos gėlės, primenančios žvaigždę. Dėl žiedų formos augalas gavo savo pavadinimą vidutinis avinžolė. Žmonės šią žolę taip pat vadina daržine žliūge.
Iš tiesų, jis yra šlapias liesti, nepaisant oro sąlygų. Tuo tarpu ši, atrodytų, nereikalinga piktžolė turi daug gydomųjų savybių.
Tikrai kiekvienas šiuolaikinis sodininkas savo sklype yra susidūręs su piktžolėmis, kurių lapai yra kiaušinio formos, šiek tiek smailūs lapai ir baltos gėlės, primenančios žvaigždę. Dėl žiedų formos augalas gavo savo pavadinimą vidutinis avinžolė. Žmonės šią žolę taip pat vadina daržine žliūge.
Daržinė žliūgė – vienmetis augalas, augantis visur: daržuose, soduose, miško pakraščiuose, upių ir upelių pakrantėse. Tai tikras naudingų medžiagų sandėlis. Pavyzdžiui, jame yra daugelio grupių vitaminų, organinių rūgščių, saponinų, taninų, vaško, eterinių aliejų ir lipidų. Avinžolėje taip pat yra mineralų, tokių kaip magnis, geležis ir varis. Jis turi analgetinių, minkštinančių, diuretikų ir atsikosėjimą lengvinančių savybių.
Daržinės žliūgės taip pat naudojamos kaip kraujo kamštis. Be to, augalas turi choleretinį ir antiseptinį poveikį, atkuria nervų sistemą, mažina kraujospūdį. Teigiamai veikia širdies veiklą, taip pat yra tonikas.
Daržinė žliūgė nuo seno naudojamos liaudies medicinoje. Jo sultys padeda sergant inkstų ir kepenų ligomis, hemorojumi ir net skydliaukės ligomis. Jame yra vitamino E, būtent jis yra atsakingas už organizmo atjauninimą, kraujagyslių valymą ir kraujo gerinimą bei visų kenksmingų medžiagų pašalinimą iš organizmo. Augaluose yra vitaminų C ir K.
Daržinė žliūgė naudojamos ne tik sulčių pavidalu, bet ir šviežių lapų, stiebų ir žiedų nuovirams bei užpilams. Pavyzdžiui, medinių utėlių antpilas padeda išgydyti akių ligas. Taip pat vartojamas sergant skrandžio opalige, kolitu, kosuliu, skorbutu, širdies, inkstų ir plaučių ligomis. Medžio utėlė padeda padidinti hemoglobino kiekį žmogaus organizme.
Medžio utėlių antpilas naudojamas ir išoriškai – iš jų gaminamos vonios nuo odos bėrimų, pūliuojančių žaizdų, opų ir skrofuliozės, taip pat losjonai – kaip vaistas nuo skausmų, reumato ir radikulito simptomų.
Daržinė žliūgė antpilas akims. Paimkite 1 valgomąjį šaukštą šviežių žolelių ir užpilkite stikline verdančio vandens. Palikę valandą prisitraukti, sultinio nelieskite ir jo nekratykite. Paruošta infuzija filtruojama ir į pažeistą akį įlašinama 1-2 lašai ne daugiau kaip 4 kartus per dieną. Naudojamas sergant glaukoma regėjimui pagerinti.
Tinktūra nuo skrandžio ir žarnyno skausmo. Norėdami paruošti šią tinktūrą, paimkite 1 valgomąjį šaukštą medžio utėlių ir įpilkite į ją 300 ml degtinės, leiskite užvirti 2 savaites tamsioje vietoje. Tinktūrą vartokite prieš valgį, prieš tai praskiestą. Norėdami tai padaryti, 20 lašų tinktūros praskieskite stikline vandens.
Daržinės žliūgės sultys laktacijai. Paimkite 1 arbatinį šaukštelį medžio utėlių sulčių ir sumaišykite su tokiu pat kiekiu medaus. Vaistą reikia gerti tris kartus per dieną prieš valgį, po arbatinį šaukštelį.
Nuoviras nuo miomų, erozijos ir cistų. Paimkite 2 šaukštus žolelių ir užpilkite 500 ml verdančio vandens. Viską supilkite į emaliuotą dubenį ir pusvalandžiui padėkite į vandens vonią. Po perkošimo sultinys turi būti atvėsintas iki pradinio tūrio. Gerkite po 50 ml 4 kartus per dieną prieš valgį. Tuo pačiu nuoviru galima atsikratyti galvos svaigimo, silpnumo ir mažakraujystės.
Losjonai nuo odos ligų. Paimkite paruoštą medinių utėlių nuovirą ir pamirkykite jame marlę, tada kelis kartus per dieną tepkite probleminę odos vietą.
Šviežios utėlės mastopatijai. Norėdami tai padaryti, turite paimti šviežią medžio utėlių žolę ir iš jos padaryti kompresą, kurį 20 minučių dėti ant skaudamos krūtinės. Tokios procedūros atliekamos 2-3 kartus per dieną.