Home » Įdomybės » 8 neįtikėtiniausi ciberžolės privalumai sveikatai

8 neįtikėtiniausi ciberžolės privalumai sveikatai

by admin

Ciberžolė, plačiai žinoma kaip kurkumas arba aukso prieskonis, įgauna vis didesnį populiarumą dėl jos įspūdingų sveikatos privalumų. Tai ryškiai geltonas prieskonis, kilęs iš Indijos ir Pietryčių Azijos, kurį žmonės naudojo tūkstančius metų ne tik kaip skonį patiekaluose, bet ir kaip natūralų gydymo būdą. Pastaraisiais metais daug mokslinių tyrimų įrodė, kad ciberžolė yra turtinga ne tik skoniu, bet ir maistinėmis medžiagomis, kurios gali padėti palaikyti gerą sveikatą ir apsaugoti nuo ligų.

Ciberžolė yra išskirtinis šaltinis mangano, geležies, kalio ir vitamino C. Be to, ji gausu kurkuminoidų, ypač kurkumino, kuris yra galingas antioksidantas ir turi priešuždegiminį poveikį. Šie junginiai gali padėti kovoti su laisvaisiais radikalais ir uždegimais organizme, kurie dažnai yra įvairių ligų šaltinis.

Vienas iš didžiausių ciberžolės privalumų yra jos gebėjimas stiprinti imuninę sistemą. Dėl turtingo vitamino C ir kitų augalinių junginių, ciberžolė gali padėti organizmui kovoti su ligomis ir infekcijomis. Kurkuminas, esantis ciberžolėje, taip pat buvo susietas su vėžio prevencija ir kovojant su vėžiu.

Be to, ciberžolė gali būti naudinga širdies sveikatai. Ji gali padėti mažinti aterosklerozės riziką ir kontroliuoti cholesterolio kiekį kraujyje, taip sumažindama širdies ligų pavojų. Geležis, magnis ir kalis, kurie taip pat yra ciberžolėje, padeda palaikyti sveiką širdies ritmą ir kraujotaką.

Jei kalbėtume apie medžiagų apykaitos sveikatą, ciberžolė taip pat gali būti naudinga tiems, kuriems gresia medžiagų apykaitos sutrikimai arba 2 tipo diabetas. Kurkuminas gali padėti reguliuoti cukraus kiekį kraujyje ir mažinti uždegimą organizme, taip prisidedant prie šių ligų gydymo ar prevencijos.

Be fizinės sveikatos, ciberžolė taip pat gali būti naudinga psichinei sveikatai. Kurkuminas gali padidinti smegenų kilmės neurotrofinio faktoriaus (BDNF) lygį, kuris yra svarbus nuotaikos, atminties ir mokymosi procesams. Tai gali padėti sumažinti nerimo, depresijos ir kitų psichinių sutrikimų simptomus.

Be to, tyrimai rodo, kad ciberžolė gali būti naudinga senėjimui mažinti ir gerinti bendrą smegenų sveikatą. Ji taip pat gali padėti kovoti su neurodegeneracinėmis ligomis, tokiais kaip Alzheimerio liga ir demencija, dėl savo gebėjimo sumažinti amiloido ir tau kaupimąsi smegenyse.

Daugelis žmonių taip pat naudoja ciberžolę siekdami pagerinti sąnarių sveikatą. Priešuždegiminiai ciberžolės privalumai gali padėti mažinti sąnarių skausmą ir uždegimą, ypač sergant artritu ar kitomis sąnarių ligomis.

Taigi, įtraukiant ciberžolę į savo mitybą, galite pasinaudoti įspūdingomis sveikatos naudomis, kurias ji gali suteikti. Tačiau svarbu neperdėti su jo suvartojimu, kad išvengtumėte neigiamų pasekmių. Konsultacija su sveikatos priežiūros specialistu gali padėti sukurti tinkamą ciberžolės vartojimo planą, atsižvelgiant į individualius poreikius ir sveikatos būklę.

JUMS TAIP PAT PATIKS