Home » Įdomybės » Kas nutinks jūsų organizmui, jeigu kasdien valgysite kietąjį sūrį

Kas nutinks jūsų organizmui, jeigu kasdien valgysite kietąjį sūrį

by admin

Be jokios abejonės, mūsų sveikatai labiausiai įtakos turi produktai, kuriuos valgome kiekvieną dieną. Todėl, jei reguliariai valgote sūrį, svarbu žinoti, kaip sūris veikia organizmą.Sertifikuotas dietologas jums pasakė viską, ką svarbu apie tai žinoti.

Kaip pabrėžia dietologas Ale Nezvizmanas, sūris gali būti sveikos mitybos dalis, jei nesate jautrus ar alergiškas dietai: „Sūryje gausu maistinių medžiagų, tokių kaip baltymai, riebalai, kalcis, fosforas ir vitaminai A, B12 ir D.

Ekspertai pridūrė, kad kai kuriose sūrio rūšyse (Mėlynajame sūryje, brie, Šveicariškame sūryje) yra specialios rūšies riebalų, vadinamų konjuguota linolo rūgštimi (arba CLA).

Medicinos daktaras, mitybos specialistas Aleistas Caspero taip pat sutiko, kad sūris gali būti sveikos mitybos dalis. Tačiau ji perspėjo, kad jį reikia vartoti saikingai ir į savo racioną įtraukti kitų maistinių medžiagų turinčių maisto produktų.

Kiek kieto sūrio galite suvalgyti per dieną Pasak dietologės Ale Kasper, ar naudinga valgyti sūrį kiekvieną dieną, priklauso nuo bendros mitybos situacijos: „Sotieji riebalai turėtų sudaryti mažiau nei 10% visų dietos kalorijų.

Jei dietoje jau yra daug sočiųjų riebalų, sūrio pridėjimas gali turėti neigiamos įtakos sveikatai, ypač širdies ir kraujagyslių sistemai.

Jei dieta yra augalinė ir turi daug riebalų, kurie nėra natūraliai prisotinti, tada, jei pridėsite nedidelį kiekį sūrio, jis bus neutralus arba šiek tiek teigiamas, nes pridedama kalcio.

Dietologas Nezas Vestmanas teigė, kad kasdienis sūrio vartojimas padeda išvengti osteoporozės. Anot jos, taip yra dėl to, kad sūryje gausu kalcio, kuris yra svarbus kaulų sveikatai.

Ar sūris padeda numesti svorį? Mitybos specialistas Ale Nezvizmanas sako, kad jei sūrį įtrauksite į sveiką užkandį (pavyzdžiui, kartu su vaisiais), galite numesti svorio, nes sūris yra sotus ir gali užkirsti kelią persivalgymui vėliau.

Dr Kaspero iš MD Ale pridūrė, kad valgant sūrį svoris nepadidėja tol, kol išlaikote kalorijų deficitą.

JUMS TAIP PAT PATIKS