Žolelių arbata užima svarbią vietą gėrimų pasaulyje, tačiau ji techniškai skiriasi nuo tradicinės arbatos, kadangi jos pagrindas nėra arbatos lapeliai. Žolelių arbata yra pagaminta iš įvairių augalinių komponentų, pradedant žolelėmis ir baigiant vaisiais.
Palyginti su įprastą arbatos augalą pagaminusia arbata, žolelių gėrimuose yra mažiau kofeino ir antioksidantų, tačiau jie suteikia daugybę kitų sveikatos privalumų. Pakvieskime pasigilinti į penkias populiariausias žolelių arbatas Indijoje ir jų naudingas savybes organizmui.
Ashwagandha arbata:
Ashwagandha, kuri vertėtų „arklio kvapo”, senovėje buvo laikoma simboliu, reiškiančiu arklio jėgą ir ištvermę, nes žmonės vartojo šią žolę siekdami pasiekti šiuos tikslus. Ši žolė pasižymi plačiu naudingų savybių spektru, įskaitant antibakterines, priešuždegimines ir netgi antikancerogenines savybes.
Kaip adaptogenas, ashwagandha padeda organizmui kovoti su kasdienio gyvenimo stresoriais, tuo pačiu stiprinant imunitetą, didinant ištvermę ir energijos lygį. Ashwagandha arbata taip pat žinoma dėl teigiamo poveikio atsipalaidavimui, padedant susidoroti su depresija ir nerimu.
Ramunėlių arbata:
Ramunėlių arbata jau tūkstančius metų yra svarbus tradicinės medicinos elementas. Ši arbata žinoma dėl galimybės pagerinti miego kokybę, padedant žmonėms miegoti giliau ir sveikiau.
Ypatingas dėmesys skiriamas jos teigiamam poveikiui naujagimių miegui ir depresijos simptomams mažinti. Be to, natūralūs ramunėlių arbatoje esantys cheminiai junginiai gali padėti mažinti uždegimą ir pagerinti imuninės sistemos reakciją į kovą su infekcijomis.
Saldymedžio šaknų arbata:
Saldymedžio šaknis yra ypatingai saldus natūralus elementas, turintis didesnį saldumą nei įprastas cukrus, taip pat žinomas dėl savo gydomųjų savybių.
Saldymedžio šaknų arbata laikoma viena iš saldžiausių arbatų rūšių, kurias galima rasti, ir yra žinoma dėl gebėjimo palengvinti virškinimą, sumažinti pykinimą ir palengvinti skrandžio sutrikimus. Daugelis senovės kultūrų naudojo saldymedį plaučių, kepenų, kraujotakos ir inkstų problemoms gydyti.
Citrinžolių arbata:
Citrinžolė yra žinoma dėl savo antimikrobinių savybių, padedančių kovoti su burnos infekcijomis. Svarbūs citrinžolės komponentai – citralinė ir pelargonija – mažina uždegimo žymenų gamybą organizme ir padeda įveikti uždegimą.
Citrinžolių arbata veikia kaip natūralus diuretikas, skatinantis daugiau šlapimo susidarymo ir padedantis organizmui pašalinti skysčių ir natrio perteklių. Diuretikai yra naudingi tiems, kurie turi širdies ir kepenų problemų, nes jie padeda palaikyti kepenų funkciją.
Hibiscus arbata:
Hibiscus arbata yra viena iš populiariausių gėlių arbatų visame pasaulyje.
Jame gausu antioksidantų, tokių kaip vitaminas C, beta karotinas ir antocianinas, kurie kovoja su laisvaisiais radikalais, kurie gali pažeisti ląsteles ir prisidėti prie ligų, tokių kaip diabetas.
Moksliniai tyrimai patvirtina, kad gėrimas iš hibiscus gėlių gali padėti sumažinti kraujospūdį ir blogojo cholesterolio kiekį.
Kai kurie tyrimai rodo, kad hibisko ekstraktas gali skatinti svorio mažėjimą.