Nemiga gali turėti neigiamą poveikį net stipriai sveikatai ir sukelti sunkią depresiją!
Ar jums kada nors buvo sunku užmigti iškart? Arba ar bijote būti pabudusi naktį ir nebegalite užmigti? Jei taip, tu nesi vienas. Šią problemą galima sėkmingai įveikti naudojant natūralius metodus!
Nemiga gali sukelti nuovargį, socialinę disfunkciją, mieguistumą, blogą dėmesį, koncentracijos ir atminties praradimą, prastą nuotaiką ir sumažintą motyvaciją.
Miego stoka taip pat gali būti susijusi su daugybe lėtinių ligų ir būklės, tokių kaip diabetas, širdies ir kraujagyslių ligos, nutukimas ir depresija.
Daugelis žolelių naudojamos kaip miego priemonės, bet valerijonų šaknis yra viena iš efektyviausių.
Ji plačiai naudojama, o naujausi tyrimai patvirtino, kad ji turi galingą raminamąjį poveikį. Valerijono šaknis gali sumažinti laiką, kuris reikalingas užmigti.
Vienoje studijoje nustatyta, kad 89 proc. dalyvių nepastebėjo jokių šalutinių poveikių.
Štai kaip naudoti valerijono šaknį ir pasiekti geriausius rezultatus.
Valerijono šaknis naudojama kaip arbata arba tinktūra. Dažnai ji būna papildoma kitomis raminamomis žolelėmis, tokiomis kaip ramunėlės, levandos, apyniai ir melisa.
Žolelių naudojimas yra paprastas ir ekonomiškas. Siūlome tris skirtingus virimo metodus.
Karšta arbata: užpilkite 2 arbatinius šaukštelius džiovintos valerijono šaknies 1 puodeliu verdančio vandens. Palikite uždengtą 5–10 minučių, kad išliktų eteriniai aliejai. Geriama apie valandą prieš miegą.
Šaltas metodas: užpilkite 2 šaukštus šaknies su 1 stikline šalto vandens ir palikite 8–10 valandų. Ryte galėsite paruošti vakaro dozę.
Tinktūra: (1: 5–60%) yra dažniausiai naudojamas. Vadovaujantis David Hoffman knygos „Herbal Medicine“ rekomendacijomis, dozė gali būti 2,5–5 ml (1/2–1 arbatinis šaukštelis) ištirpinto stiklinėje vandens.
Pastaba: verta vartoti kas vakarą nuo vienos iki dviejų savaičių. Todėl, jei viena dozė neparodo jokio poveikio, nereikėtų nutraukti vartojimo.
Nemiga yra dažna problema, bet ji gali būti įveikta.