Cukinijose yra daug naudingų medžiagų, tokių kaip vitaminai (A, C, K, B grupė), mineralinės medžiagos (magnis, kalis, manganas, fosforas, geležis), taip pat maistinės skaidulos.
Dėl savo sudėties cukinijos gali turėti teigiamą poveikį organizmui, ty pagerinti širdies ir kraujagyslių sistemos veiklą, sumažinti kraujospūdį, skatinti svorio metimą ir išlaikyti sveiką odą bei plaukus.
Svarbu pažymėti, kad cukinijų nauda gali skirtis priklausomai nuo gaminimo būdo. Pavyzdžiui, keptoje cukinijoje yra daugiau kalorijų ir riebalų nei garuose virtose ar keptose cukinijose.
Mes jums pasakysime, kaip gaminti cukinijų kotletus.
Ingridientai:
- Cukinijos – 1 vnt.;
- Morkos – 1 vnt.;
- Bulvės – 2 vnt.;
- Sūris – 100 g;
- Kiaušiniai – 2 vnt.;
- Česnakai – 1 skiltelė;
- Druska – ½ šaukštelio;
- Žalieji svogūnai – pundelis;
- Manų kruopos – 3 šaukštai.
Gaminimo procesas:
Cukiniją sutarkuokite stambia tarka, pasūdykite ir palikite 15 min. Nuluptas morkas ir nuskustas bulves sumalkite ant stambios trintuvės.
Iš bulvių ir cukinijų mišinio išspauskite skysčio perteklių ir supilkite į morkas. Žaliuosius svogūnus supjaustykite, sūrį smulkiai sutarkuokite ir suberkite į daržovių mišinį.
Į mišinį įmuškite kiaušinius, česnako skilteles perspauskite per spaudą, pabarstykite juodaisiais pipirais ir išmaišykite. Į mišinį suberkite manų kruopas, išmaišykite ir palikite 20 min.
Iš mišinio formuojame nedidelius kotletukus, apkepame keptuvėje po dangčiu. Kepkite 8-10 minučių iš kiekvienos pusės ant silpnos ugnies.
Kotletus rekomenduojama patiekti su grietine. Tai geras pasirinkimas tiems, kurie pasninkauja arba nevalgo mėsos.