Home » Receptai » Kas nutiks jūsų organizmui, jei kasdien gersite salierų sultis

Kas nutiks jūsų organizmui, jei kasdien gersite salierų sultis

by admin

Salierai yra mažai kaloringi, tačiau juose yra daug maistinių medžiagų, įskaitant vitaminus K ir C.

Nedaug žmonių žino salierų maistines savybes. Tačiau salierai iš tikrųjų turi daugiau maistinių medžiagų nei daugelis kitų daržovių ir yra labai sveiki.

Geriausias būdas salierus įtraukti į kasdienę mitybą – ryte gerti salierų sultis. Yra keletas priežasčių, kodėl salierų sultys gali būti naudingos jūsų sveikatai.

1. Salierai gali suteikti hidratacijos ir papildyti maistinių medžiagų atsargas

Salierų sultys yra geras hidratacijos šaltinis dėl didelio vandens kiekio, kuris padeda papildyti organizmo skysčių atsargas. Jame yra maistinių medžiagų, įskaitant vitaminus, tokius kaip A, K ir C, taip pat įvairių mineralų, todėl jis prisideda prie subalansuotos mitybos.

2. Priešuždegiminės savybės

Salieruose yra antioksidantų ir priešuždegiminių junginių, kurie gali padėti sumažinti uždegimą organizme, o tai gali būti naudinga žmonėms, sergantiems uždegiminėmis ligomis.

3. Širdies sveikatos palaikymas

Tokie junginiai kaip ftalidai, esantys salieruose, gali padėti sumažinti kraujospūdį ir pagerinti širdies ir kraujagyslių sveikatą. Salieruose esantis skaidulų kiekis taip pat gali padėti palaikyti sveiką cholesterolio kiekį.

4. Pagalba virškinimui

Salierų sultys gali padėti palaikyti sveiką virškinimo sistemą, veikdamos kaip natūralus diuretikas, padedantis pašalinti toksinus. Skaidulų buvimas palaiko reguliarų žarnyno judėjimą ir sumažina vidurių užkietėjimo riziką.

5. Svorio kontrolė

Dėl mažo kaloringumo ir didelio vandens kiekio salierų sultys gali būti naudingas svorio valdymo plano papildymas, aprūpinantis maistinėmis medžiagomis be papildomų kalorijų.

6. Gerina odos sveikatą

Salierų sultyse esantys antioksidantai skatina sveiką odą, kovodami su oksidaciniu stresu ir skatindami spindinčią veido spalvą. Drėkinimas salierų sultimis taip pat padeda bendram odos drėkinimui.

Salierų sultys ruošiamos iš šviežių stiebelių, jei pageidaujama, jas galima atskiesti vandeniu iki norimos konsistencijos.

Nors salierų sultys turi tokią galimą naudą sveikatai, labai svarbu laikytis subalansuotos mitybos ir nevartoti per daug salierų sulčių.

Individualios reakcijos į salierų sultis gali skirtis, todėl rekomenduojama pasikonsultuoti su kvalifikuotu mitybos specialistu, ypač tiems, kurie jau turi sveikatos sutrikimų.

JUMS TAIP PAT PATIKS