Kiaušinių lukštai yra puiki natūrali mineralinė trąša. Turtingas kalcio, gerina dirvožemio sudėtį ir struktūrą, stiprina augalus ir padeda apsisaugoti nuo tam tikrų ligų ir kenkėjų.
Kuo tai naudinga?
Kiaušinių lukštai neįkainojami kaip kalcio šaltinis, nes juose yra lengvai pasisavinamo kalcio karbonato (92-95%), taip pat augalų vystymuisi būtinų mikroelementų: kalio, silicio, magnio, fosforo ir kt. Kaip naudoti?
Kiaušinių lukštai, skirti dirvai purenti
Nedidelis susmulkintų kiaušinių lukštų kiekis gali padėti padaryti dirvą ar kompostą pralaidesnį orui. Jis pridedamas prie keterų po 1,5-2 puodelius 1 kv.m.
Drenažas sodinukams ir gėlėms iš kiaušinių lukštų
Jis pilamas ant indo dugno poros centimetrų sluoksniu, o po to padengiamas žeme. Šis drenažas tinka visoms kultūroms, tiek dekoratyvinėms, tiek sodo kultūroms.
Maitinimas kiaušinių lukštais
Kad maistinės medžiagos iš kiaušinių lukštų būtų kuo labiau prieinamos augalams, jų pagrindu reikia paruošti skystas trąšas. Norėdami tai padaryti, supilkite turimus kiaušinių miltus su vandeniu 100 g / 1 litre į stiklinį indą, sandariai uždarykite dangtį ir padėkite į tamsią vietą savaitei. Po 2 savaičių vanduo tampa drumstas ir skystis turi nemalonų kvapą. Jis praskiedžiamas švariu vandeniu santykiu 1:3 ir laistomi visi pasėliai vietoje.
Kambarinių gėlių kiaušinių lukštai
Dviejų ar trijų dešimčių kiaušinių lukštus sumalkite, nuplikykite verdančiu vandeniu ir užpilkite vėsiu vandeniu. Po 4 dienų trąšos bus paruoštos ir jas bus galima naudoti neskiedus, 0,5 stiklinės vienam augalui.
Šliužų ir kurmių svirplių kiaušinių lukštai
Išbarstytas ant keteros viršaus su antklode jis tampa kliūtimi šliužams, o įdėtas į duobutę sodinant ar gausiai įterptas į dirvą, savo aštriais kraštais atbaido kurmio svirplį. Beje, kurmiai taip pat nemėgsta tokių trąšų ir tokių gūbrių vengia.
Sėjinukų apsauga nuo juodosios kojos naudojant kiaušinių lukštus
Milteliai, gauti iš kiaušinių lukštų, yra gera sodinukų juodųjų kojų ligos profilaktika. Jis storai apibarstomas ant indų, kuriuose daiginamos sėklos.
Kaip matote, kiaušinių lukštai turi daug naudos ir nereikalauja specialių laikymo sąlygų, tiesiogine prasme tampa nemokamu „pagalbininku“ atliekant sudėtingus sodo darbus.
Natūralios mineralinės trąšos, skirtos dirvai purenti, jos derlingumui didinti, rūgštingumui normalizuoti, šaknų sistemai stiprinti ir augalų augimui pagreitinti. Rekomenduojamas ekologiniam ūkininkavimui: sodinukų, sodo ir kambarinių augalų šėrimui, taip pat aplinkai nekenksminga apsauga nuo kenkėjų.
- termiškai apdorotas ir visiškai išvalytas nuo patogeninės mikrofloros;
- neturi pašalinių intarpų ar cheminių priedų;
- turi optimalų frakcijos dydį (1-6 mm);
- visiškai saugus dirvožemio mikroorganizmams, taip pat naminiams paukščiams (netyčinio pešiojimo atveju);
- gali būti naudojamas tiek sausoje formoje, tiek vandens užpilų pavidalu drėkinimui;
- atleidžia savininkus nuo būtinybės rinkti, apdoroti ir laikyti kiaušinių lukštus.
Kompozicijoje yra visi būtini augalų vystymuisi mikro ir makroelementai – kalcis, kalis, fosforas, cinkas, geležis, magnis, natris, manganas.
Daugelis žmonių mano, kad kiaušinių lukštų naudojimas savo sode ar darže yra puiki alternatyva pesticidams ir komercinėms trąšoms. Ar taip yra?
Ar naudojate kiaušinių lukštus kaip trąšas?
Liaudies receptai su maltais kiaušinių lukštais ir pelenais – mišinys duoda tikrai neįtikėtiną rezultatą. Augalai pradeda augti ir stiprėti. Kiaušinių milteliai sumaišomi su pelenais santykiu nuo vieno iki dviejų. Mišinys plonu sluoksniu išbarstomas ant lovų. Po to gerai laistykite. Šią procedūrą reikėtų atlikti porą kartų per savaitę mėnesį.
Su kalkakmeniu. Sumaišykite kiaušinių lukštus, kalkakmenio mišinį ir kreidos trupinius. Šis receptas naudojamas, jei reikia sumažinti dirvožemio rūgštingumą, bet tuo pačiu apsaugoti augalus. Kiaušinių lukštai įmaišomi į susmulkintą kalkakmenį santykiu vienas prieš vieną. Mišinys praskiedžiamas vandeniu iki skystos būsenos. Augalai laistomi du kartus su kelių dienų intervalu.
Su humusu. Kad mišinys būtų geriau virškinamas, geriau jį praskiesti vandeniu. Lysvės laistomos 2 kartus per savaitę mėnesį.
Su sodo laku. Kiaušinių lukštai sumaišomi su iš anksto atskiestu sodo laku. Konsistencija turi būti skysta. Gautu tirpalu reikia apipurkšti lapus, stiebus ir kitas pažeistas vietas. Sodo pikis pritrauks kenkėjus, tačiau netrukus jie pradės mirti dėl to, kad kompozicijoje yra kiaušinių lukštų.
Kompostas ir kiti panaudojimai. Vištienos lukštai dedami formuojant komposto duobę arba milteliai sumaišomi su kompostu, kai į būsimas lysves įberiama trąšų. Jis prisotina jį kalciu, kuris yra nepaprastai svarbus elementas, padedantis formuotis augalo ląstelių struktūrai.