Home » Įdomybės » Šis nepaprastas triukas ne tik atgaivina orchidėja, bet ir priverčia ją žydėti!

Šis nepaprastas triukas ne tik atgaivina orchidėja, bet ir priverčia ją žydėti!

by admin

Orchidėjų entuziastai puikiai žino, kaip šios egzotiškos gėlės būna kaprizingos. Iš tiesų, orchidėjos turi būti tręšiamos, nes vien tik samanos dirvožemyje nepakanka joms žydėti ir augti.

Gėlininkai rekomenduoja naudoti paprastą bananų žievelę, norint patręšti orchidėjas. Bananų žievelėje yra fosforo, kalio, azoto ir magnio – tai yra „aukso” medžiagos, skirtos sveikam gėlių gyvavimo ciklui.

Šie mikroelementai palaipsniui patenka į žemę ir nepalieka augalui šoko dėl perdozavimo. Šios trąšos yra ypač naudingos orchidėjoms žydėjimo laikotarpiu.

Bananų žievelės trąšų paruošimas:

Bananų arbata: Išdžiovinkite bananų žievelę saulėje, kol ji sukietės, tada supjaustykite. Paruoškite 1 arbatiniui šaukšteliui šio produkto 200 ml verdančio vandens. Palaukite, kol skystis atvės, ir užpilkite jį tiesiai po orchidėjos šaknimis.

Bananų žievelės milteliai: Supjaustykite arba nulupkite žievelę ir supjaustykite ją mažais gabalėliais, tada džiovinkite juos orkaitėje. Atvėsusią žievelę sutrinkite į miltelius. Užbarstykite miltelius ant šaknų ir palaipsniui užpilkite vandenį.

Bananų tinktūra: Nuimkite žievelę nuo dviejų bananų ir užpilkite ją dviem litrais vandens. Palikite mišinį stovėti 2 dienas, tada perkoškite jį per marlę ir praskiedžiama santykiu 1:1.

Orchidėjos lapų priežiūra su bananų žieve: Bananų oda taip pat gali būti naudojama lapams valyti, suteikiant jiems blizgesį ir prisotinant reikalingomis medžiagomis.

Kaip maitinti orchidėją: Per augimo laikotarpį, kai gėlė formuoja naują lapą, rekomenduojama maitinti orchidėjas. Tręškite kas antrą laistymą, bet atsargiai.

Jei po lapo formavimo prasideda naujo lapo augimas, tęskite tręšimą. Jei lapas nustoja augti, sustabdykite tręšimą.

Apvaisinkite žiedą žydėjimo metu. Svarbu: tai netinka ką tik išneštiems iš parduotuvės žydintiems augalams. Leiskite jiems pailsėti ir pradėkite tręšti ne anksčiau kaip po 3-4 mėnesių.

Rudenį-žiemą ir vasarą, kai orchidėjos augimas sulėtėja, jas galima tręšti ne daugiau kaip kartą per mėnesį.

Nenaudokite trąšų ligoniškoms, susilpnėjusioms ar persodintoms orchidėjoms.

Naudojant šiuos paprastus receptus, galite maitinti savo mėgstamas orchidėjas ir mėgautis sveikais, gausiais žydėjimais. Svarbu tinkamai dozuoti trąšas, kad jos nepakenktų gėlei.

JUMS TAIP PAT PATIKS