Tešla vaidina svarbų vaidmenį kepant. Tai netgi turi įtakos įdaro skoniui. Verta paminėti, kad tešla pyragams gali būti įvairi: sluoksniuotos, mielinės, bemielės, trapios tešlos ir kt.
Dažniausiai pyragams gaminti naudojama mielinė tešla, kuri gerai kyla ir išlaiko formą. Galima ruošti su pienu, kefyru, vandeniu ar kitais skysčiais. Dažniausiai ši tešla naudojama pyragams.
Priklausomai nuo tešlos rūšies, pyragėliai gali pasirodyti purūs ir minkšti arba traškūs ir trupiniai. Tešlos pasirinkimas priklauso nuo jūsų pageidavimų ir įdaro, kurį naudosite. Kad pyragėliai būtų skanūs, svarbu laikytis tešlos paruošimo recepto ir technologijos.
Ingridientai:
- kefyras – 500 g;
- kiaušiniai – 2 vnt .;
- druska – 2 šaukšteliai;
- cukrus – 1 valgomasis šaukštas;
- augalinis aliejus – 3 valg. šaukštai;
- soda – ½ šaukštelio;
- kepimo milteliai – 1 šaukštelis;
- miltai – 1 kg.
Gaminimo procesas:
Kiaušinius išplakite į kefyrą, įberkite druskos, soda ir kepimo miltelių, taip pat cukraus, supilkite augalinį aliejų ir viską gerai išmaišykite. Būtinai tešlą pradėkite ruošti tik paruošę įdarą.
Į kefyrą suberkite miltus, užminkykite vienalytę ir minkštą, nelipnią tešlą. Leiskite tešlai pailsėti 15-20 minučių.
Stalą patepkite augaliniu aliejumi ir suformuokite maždaug 70–80 gramų rutuliukus. Iš kolobokų iškočiokite plokščius paplotėlius, dėkite į juos įdarą ir sandariai uždarykite.
Pyragėlius apkepkite dideliame kiekyje augalinio aliejaus, dėkite į keptuvę siūle žemyn. Kepkite pyragėlius ant vidutinės ugnies iš abiejų pusių iki auksinės rudos spalvos.
Dėl to turime skanių pyragų. Juos galima ruošti su mėsos, žuvies, kopūstų, bulvių ir kitų rūšių įdarais.